Jak się przygotować?

  /  Jak się przygotować?

Opalanie natryskowe – jak się odpowiednio przygotować?

Jeżeli nie wiesz jak przygotować się do opalania natryskowego, aby jak najdłużej zachować zachwycający efekt opalenizny, przeczytaj poniższy wpis.

48 godzin przed zabiegiem

Co najmniej dwie doby przed zabiegiem powinno się wykonać ewentualną depilację. Zaraz po depilacji pory skórne są otwarte i z tego właśnie powodu wykonanie jej przed zabiegiem byłoby równoznaczne z powstaniem ciemnych kropek w porach.

24 godziny przed zabiegiem

Około dzień przed zabiegiem najlepiej wykonać delikatny peeling całego ciała – możesz go zrobić zarówno podczas kąpieli, jak i prysznica. Zwróć szczególną uwagę na problematyczne miejsca, takie jak łokcie, kolana, czy też inne wysuszone obszary. Zalecamy stosowanie peelingów, które nie pozostawiają tłustego filmu na skórze.

W trakcie 24 godzin przed zabiegiem należy unikać stosowania mocnego mydła, produktów z wysokim pH, na bazie ekstraktów, olejków lub innego typu nawilżaczy.

W dniu opalania natryskowego

W dniu zabiegu pamiętaj o tym, aby nie nakładać na skórę żadnego kremu lub balsamu nawilżającego, nie stosować perfum, dezodorantów. Przed samym nałożeniem samoopalacza Twoja skóra powinna być czysta i sucha – wyjątkiem są problematyczne miejsca, czyli łokcie i kolana mające tendencję do sprawniejszego wchłaniania substancji opalającej. Aby opalenizna nie była zbyt intensywna w tych rejonach, warto posmarować je minimalną ilością balsamu nawilżającego.

Przed wyjściem z domu wykonaj prysznic samą wodą (nie używaj mydła!) i zaopatrz się w luźne, ciemne ubrania, które założysz bezpośrednio po zabiegu.

W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami telefonicznie, a z chęcią odpowiemy na każde z nich